Ateliér kresby a malby
výuka, tvorba a setkávání

Ateliér kresby a malby ve Skalici je malý, ale dobře vybavený prostor, který původně vznikl jako keramický ateliér pro moji autorskou práci. Od počátku jsem jej však využívala k výuce kresby a malby dospělých i dětí.

Mým záměrem bylo v ateliéru vytvořit přátelské a inspirativní prostředí pro ty, které malování baví . A tím nabídnout lidem, jak systematickou kresebnou průpravu, tak možnost uvolnění a odreagování při tvůrčí činnosti ve společnosti podobně naladěných lidí. Tento záměr se naplnil a v letech 2014 - 2022, kdy přinášela výuka a společná tvorba mnoho radosti mě a mým klientům. Ateliér čítal v těchto letech kolem 40 členů, kteří se zúčastňovali pravidelné semestrální výuky. Lekce probíhaly v malých skupinách.

V prvních třech letech byla výuka zaměřena především na realistickou kresbu a základy malby a toto zaměření sloužilo začátečníkům a mírně pokročilým k získání dovedností a znalostí potřebných pro vlastní tvorbu. S nabývajícími zkušenostmi vznikla potřeba se víc věnovat tvůrčím tématům. Proto jsem začala v rámci semestrální výuky nabízet také kreativní a experimentální lekce zaměřené na rozvoj intuitivní tvorby a poznání různorodého malířského pojetí a také arteterapeutické lekce a takto zaměřené lekce nyní převažují.

Podívejte se na tvorbu členů ateliéru:

NAŠE TVORBA


FOTKY Z ATELIÉRU