O ateliéru

Ateliér kresby a malby ve Skalici je malý, ale dobře vybavený prostor, který vznikl v roce 2014 původně jako keramický ateliér pro moji autorskou práci. Od roku 2015 jej však využívám především k výuce kresby a malby dospělých i dětí.  

Mým záměrem bylo v ateliéru vytvořit přátelské a inspirativní prostředí pro ty z nás, které prostě malování baví a nabídnout lidem, jak systematickou kresebnou průpravu, tak uvolnění a odreagování při tvůrčí činnosti ve společnosti podobně naladěných lidí. 

SEMESTRÁLNÍ VÝUKA je zaměřena na kresbu a také na zvládnutí řemeslných a teoretických základů výtvarné tvorby, TVŮRČÍ ATELIÉR, pak slouží ke společné tvorbě a společnému malování pro ty, kteří už mají základy zvládnuté. Počet členů ateliéru se pohybuje kolem 30 - 40. Výukové lekce i společné malování probíhají v komorním prostředí a malých skupinkách od 2 do 8 lidí.   

Ačkoliv Ateliér je zaměřen především na kresbu, vybavení ateliéru umožňuje si vyzkoušet různé výtvarné techniky kromě základních malířských technik také linoryt, Paverpol nebo se věnovat keramice či modelování. V ateliéru je k dispozici keramická dílna vybavená hrnčířským kruhem dvěma vypalovacími pecemi, válcovačkou na výrobu keramických plátů, modelovacím stojanem a sochařskou hlínou a stříkacím boxem. Dále máme k dispozici knihařský lis, který je vhodný na tisk linorytu.