Nabídka pro školy

Nabízíme sadu VÝTVARNÝCH LEKCÍ vytvořených jako prezentace. Lekce mohou posloužit jako inspirace, jako zpracované podklady do výuky, ale jsou vhodné také pro žáky, jako názorný a srozumitelný návod v případě některých výtvarných technik. Jsou dvojího typu: Výukové - tyto lekce obsahují informace k tématu pro učitele i žáky a také postup. A dále lekce, které jsou nazvány výtvarka pro děti a tyto lekce obsahují pouze postup. 

Lekce vznikly v čase, kdy byl ateliér v důsledku vládních opatření uzavřen, jako náhradní řešení pro naše žáky a studenty. Je škoda je dále nevyužívat, proto jsme se rozhodly je nabídnout školám k vyzkoušení. V případě, že se v praxi osvědčí, můžeme ve vytváření těchto lekcí nadále pokračovat.

Lekce nabízíme v balíčku 10 lekcí. Jsou ve formátu pdf. 


VYTVÁŘENÍ VLASTNÍ KOMPOZICE
Lekce obsahuje názorné seznámení s kompozičními pravidly - jak vytvořit kompozici z vícero předmětů, které předměty se k sobě hodí, jak vybrat hlavní motiv a kam hlavní motiv umístit. Ocení ji všichni, kteří tvoří a chtějí se naučit, jak vytvářet vlastní kompozice z různých předmětů..

ROZMANITOST TVARŮ
Hlavním tématem lekce je ROZMANITOST v přírodě i v kompozici. Výtvarným tématem je komponování různých tvarů v ploše. Použité techniky jsou akvarel a perokresba. Lekce obsahuje část týkající se výběru a komponování různých tvarů a část věnovanou perokresbě.

IMAGINACE
Tato lekce je hrou, která nastartuje vaši imaginaci pomocí kresby inspirované tvorbou Jóana Miróa.
V této lekci nejde o výsledky, ale o vaše prožitky a zábavu. V LEKCI NAJDETE: seznámení s Jóanem Miróem a jeho tvorbou, ukázky z jeho díla, pracovní list - k zakreslení symbolů z tvorby Jóana Miróa, podrobný postup s fotografiemi.

AKRYL - STRUTURY POMOCÍ FÓLIE
Hlavním tématem lekce je postup při vytváření barevné struktury technikou akrylu. Technika je vhodná jako úvod do vlastní abstraktní tvorby.

ASOCIACE
Nabízí možnosti a postupy fantazijní tvorby pro děti. Lekci lze také použít pro starší děti pro výuku barevné kompozice.

ABSTRAKCE PRO ZAČÁTEČNÍKY
Tato výtvarná lekce vám pomůže začít s abstraktní tvorbou. Je určena pro ty, kteří chtějí zkusit tvořit bez předlohy.