KRATKODOBÉ KURZY

ABSTRAKTNÍ MALBA

Kurz zaměřen na abstraktní malbu, je určeny pro ty, kteří chtějí s abstraktní malbou začít a nevědí jak na to. Nabízím zde metodu, která vám pomůže začít. Jedná se o kreativní experimentální a velmi zábavné lekce, jsou však určeny pro zájemce, kteří se nebojí nejistého výsledku a jsou schopni se samostatně rozhodovat. 

KDY MŮŽETE KURZ ABSOLVOVAT

Vždy 1. sobotu v měsíci v čase od 9 do 15h probíhají krátkodobé kurzy určeny pro začátečníky.
(Jde o kurzy: Úvod do malby - míchání barev, zvířata a rostliny akvarelem, zvířata pastelem a abstraktní malba.)

Témata kurzu zařazuji podle zájmu přihlášených účastníků!
Máte-li tedy o kurz zájem přihlaste se prosím na mail!
Kurz je určen pro 6 osob, otevírá se při minimálním počtu 3 osob. 

Cena a platební podmínkyPROČ SE POUŠTĚT DO ABSTRAKTNÍ MALBY ....

Začít s abstraktní malbou je často těžší než začít s malbou realistickou. Proč? Odpověď je jednoduchá ...nemáme žádnou předlohu. Ale nemít předlohu, je právě ten dobrý důvod, pro který má smysl se tomuto tématu věnovat. Kreslíme-li realisticky, učíme se pozorně vnímat a pozorovat to co kreslíme, ale při abstraktní tvorbě je potřeba, abychom tuto pozornost obrátili směrem dovnitř.  A pokud nemáme jasnou vizi, učíme se rozhodovat citem, musíme tedy opustit svět analytického myšlení a přenést

  se do intuitivního a vizuálního vnímání a to jsou schopnosti, které tvoří podstavu umělecké - výtvarné tvorby a nejen to v našem světě postaveném na rozumovém hodnocení také trochu podceňované.  Zkuste tedy opustit jistotu výsledku a ponořit se se do nejistého experimentování, které vám přinese radost z tvorby a nové zkušenosti.


LEKCE NA DOMA

Lekce ve formě prezentací ve formátu pdf určené pro samostatnou domácí tvorbu.
Lekce obsahují postupy a návody.