KRATKODOBÉ KURZY

ABSTRAKTNÍ MALBA

Sobotní jednodenní kurz v délce 6 h. 

Kurz zaměřen na abstraktní malbu, je určeny pro ty, kteří chtějí s abstraktní malbou začít a nevědí jak na to. Nabízím zde metodu, která pomáhá rozvíjet intuitivní schopnosti na rozdíl od čistě vizuálního vnímání, které je potřebné pro realistickou malbu. Jedná se o kreativní experimentální a velmi zábavné lekce, jsou však určeny pro zájemce, kteří se nebojí nejistého výsledku a jsou schopni se samostatně rozhodovat. 

Termíny kurzů budu vypsány podle zájmu, máte-li tedy o kurz zájem přihlaste se prosím na mail.

Kurz je určen pro 6 osob, otevírám jej při nejmenším počtu 3 zájemců.

Cena a platební podmínkyPROČ SE POUŠTĚT DO ABSTRAKTNÍ MALBY ....

Začít s abstraktní malbou je často těžší než začít s malbou realistickou. Proč? Odpověď je jednoduchá ...nemáme žádnou předlohu. Ale nemít předlohu, je právě ten dobrý důvod, pro který má smysl se tomuto tématu věnovat. Kreslíme-li realisticky, učíme se pozorně vnímat a pozorovat to co kreslíme, ale při abstraktní tvorbě je potřeba, abychom tuto pozornost obrátili směrem dovnitř.  A pokud nemáme jasnou vizi, učíme se rozhodovat citem, musíme tedy opustit svět analytického myšlení a přenést

  se do intuitivního a vizuálního vnímání a to jsou schopnosti, které tvoří podstavu umělecké - výtvarné tvorby a nejen to v našem světě postaveném na rozumovém hodnocení také trochu podceňované.  Zkuste tedy opustit jistotu výsledku a ponořit se se do nejistého experimentování, které vám přinese radost z tvorby a nové zkušenosti.


LEKCE NA DOMA

Lekce ve formě prezentací ve formátu pdf určené pro samostatnou domácí tvorbu.
Lekce obsahují postupy a návody.