Lekce na doma

Od února tohoto roku jsme se pustily do vytváření lekcí na doma. Přivedly nás k tomu dlouhotrvající vládní opatření a tak jsme nechtěně a neplánovaně rozšířili nabídku ateliéru. Vytváření lekcí je časově náročné a tak zatím nemůžeme nabídnout širší výběr témat, nabídka se však bude postupně rozšiřovat. Výhodou těchto lekcí je, že mnohé informace, které při slovním předání zapadnou, tímto způsobem zůstanou uchovány a můžete se k nim znovu vracet. V tomto smyslu jsou lekce jakýmsi záznamem toho, co se v ateliéru učí.

Výběr témat je takový, aby na tématu mohli pracovat dospělí i děti. Lekce nejsou zaměřeny na realistickou kresbu a malbu, spíš se snažíme vybírat témata obecně výtvarná - týkají se kompozice, barevnosti a výtvarných technik. Lekce jsou kreativní, zaměřené na volnou tvorbu s využitím vlastní fantazie a jsou vhodné k rozvoji intuice. Nabízená témata jsou odzkoušeny na lekcích dospělých i dětských a zaujmou jak zkušené, tak začátečníky.

Lekce jsou rozlišeny BAREVNĚ: 
RŮŽOVÉ jsou lekce VÝUKOVÉ, které kromě postupů, obsahují různé informace týkající se tématu..
Tyrkysově MODRÉ jsou lekce čistě ZÁBAVNÉ. Tam jsou jednoduše popsány postupy krok za krokem.

Lekce posíláme v elektronické podobobě ve formátu PDF.

Symetrie

01.06.2021

VÝUKA - KRESBA PASTELKAMI
Lekce zaměřená na symetrii a techniku kresby pastelkami

Kompozice II.

24.04.2021

VÝUKA - ROZMANITOST TVARŮ
Hlavním tématem lekce je ROZMANITOST v přírodě i v kompozici. Výtvarným tématem je komponování různých tvarů v ploše. Použité techniky jsou akvarel a perokresba. Lekce obsahuje část týkající se výběru a komponování různých tvarů a část věnovanou perokresbě.

Kompozice I.

22.04.2021

VÝUKA - KOMPOZICE
Lekce obsahuje názorné seznámení s kompozičními pravidly - jak vytvořit kompozici z vícero předmětů, které předměty se k sobě hodí, jak vybrat hlavní motiv a kam hlavní motiv umístit. Ocení ji všichni, kteří tvoří a chtějí se naučit, jak vytvářet vlastní kompozice z různých předmětů..

Abstrakce

12.04.2021

VÝTVARNÉ TECHNIKY - STRUKTURÁLNÍ MALBA
Hlavním tématem lekce je postup při vytváření barevné struktury technikou akrylu. Technika je vhodná jako úvod do vlastní abstraktní tvorby.

Abstrakce

24.03.2021

VÝUKA - IMAGINACE
Tato výtvarná lekce vám pomůže rozvinout vaši fantazii. Tato lekce je hrou, která nastartuje vaši imaginaci pomocí kresby inspirované tvorbou Jóana Miróa. Je určena pro ty, kteří chtějí zkusit tvořit bez předlohy, kteří se nebojí experimentů a nejistoty. V této lekci nejde o výsledky, ale o vaše prožitky a zábavu

Abstrakce

21.03.2021

VÝUKA - ABSTRAKCE PRO ZAČÁTEČNÍKY
Tato výtvarná lekce vám pomůže začít s abstraktní tvorbou. Je určena pro ty, kteří chtějí zkusit tvořit bez předlohy, kteří se nebojí experimentů a hry. V této lekci nejde o výsledky, ale o vaše prožitky a zkušenost. Tato lekce je o volbě barev, nikoliv na základě pravidel, ale na základě hledání té správné...

Abstrakce 

11.03.2021

VÝUKA - ASOCIACE
Nabízí možnosti a postupy fantazijní tvorby pro děti. Lekci lze také použít pro starší děti pro výuku barevné kompozice.

MALUJEME PASTELEM
ZÁBAVNÁ lekce obsahuje názorné postupy malby pastelem při malbě konkrétního námětu. Vhodná do škol, výtvarných kroužků i pro domácí tvorbu. Pro mladší děti.
Cena 300,- Kč

HOBBY MALOVÁNÍ - MALBA PASTELEM I.
ZÁBAVNÁ lekce pro starší děti a dospělé. obsahuje názorný popis postupu při malbě konkrétního námětu. Určeno pro začátečníky a pro hobby malování
Cena 400,- Kč

Portréty zvířat KOMBINOVANOU TECHNIKOU
ZÁBAVNÁ lekce pro děti i mládež. Vhodná do základních škol a výtvarných kroužků a také na domácí hobby tvorbu
300,- Kč